Mis on vegan jalanõud?

MIS ON VEGAN JALANÕUD?

Vegan jalanõud on valmistatud eetiliselt, kasutamata loomseid koostisosasid. Loomseks tooraineks võivad jalanõude juures olla nahk, karusnahk, vill, suled, siid, loomsel baasil liim, värvid, viimistlusained.

Veshi kaubavalikus olevate vegan jalanõude tootmiseks kasutatakse keskkonnasäästlikemaid materjale, kui on tavapärane kunstnahk, aga ka loomanahk. Pealismaterjalina on kasutusel kas mahepõllumajandusest pärit teravilja baasil polüuretaan, taaskasutatud polüester või ananassilehtedest nahasarnane tekstiil Pinatex. Sisetallana kasutatakse kas viskoosi, looduslikku korki või Tencelit. Välistallana on kasutusel taaskasutatud kumm. Paelad on taaskasutatud polüestrist või orgaanilisest puuvillast.

Lisaks loomsete osade mittekasutamisele on vegan jalanõud toodetud ka töötajate suhtes eetilisi ning ausaid põhimõtteid järgides: head ja turvalised töötingimused, õiglane palk.

Veshi jaoks on väga oluline, et jalanõud ei ole mitte vaid loomse tooraine vabad, kuid on toodetud ka keskkonnasäästlikult, on kvaliteetsed ja kauakestvad ning toodetud eetiliselt ja õiglaselt tootmistöötajate suhtes.

Said info loetud?

VALI ENDALE MEELEPÄRANE JALATS