Materjalid

TUTVU MATERJALIDEGA

Loomanahka asendatakse enamasti sünteetiliste materjalidega, mille üheks koostisosaks on mineraalõli. Kunstnaha valmistamiseks on levinuim viis plastkatte sidumine tekstiilist alusmaterjaliga. Sel viisil on võimalik toota nii omaduste kui välimuse poolest äärmiselt loomanaha sarnast materjali polüuretaan. Tegemist on vastupidava ja vetthülgava materjaliga, mis on elastne ja kerge ning leiab seetõttu laialdast kasutust. Polüuretaanist tooteid on lihtsam puhastada kui loomanahka ning seda ei kahjusta välistingimused nagu päikesevalgus ja tänavatel kasutatav libedatõrje. Seetõttu kaetakse sageli ka loomanahast tooted õhukese polüuretaanikihiga. Lisaks vastupidavusele ja elastsusele on polüuretaan ka õhku läbilaskev, mistõttu suurepärane materjal jalanõude tootmiseks.

Tänapäeval on polüuretaani võimalik toota ka taimsetest materjalidest. Suur osa Veshi kaubavalikus olevatest toodetest on 70% mahepõllumajandusest pärit teradest ja seemnetest.

Lisaks polüuretaanile on Veshi kaubavalikus olevate jalanõude tootmiseks on kasutatud:

  1. pealismaterjalina taaskasutatud polüestrit
  2. sisetallana on kasutusel looduslik kork ja Tencel
  3. välistallana kasutatakse taaskasutatud kummi ja spordijalatsite puhul Vibram kummist talda
  4. jalatsite paelad on toodetud orgaanilisest puuvillast ja taaskasutatud polüestrist.

Veshi kaubavalikus olevate jalanõude puhul EI OLE kasutatud ühtegi loomset materjali ega ka keskkonnale kahjulikku polüvinüülkloriidi (PVC), mida kiirmoebrändid kasutavad vegan jalanõude tootmiseks.

Said info loetud?

VALI ENDALE MEELEPÄRANE JALATS