Jalatsite hooldus

JALATSITE HOOLDUS

Hooldamist vajab igasugune materjal, et see püsiks pehme, elastne ning vastupidav. Samuti on jalanõusid väga oluline kaitsta niiskuse eest.

Olenevalt jalanõu materjalist ning hooldamise otstarbest, on oluline valida õige hooldusvahend. Enamasti on hooldusvahendi peale kirjutatud, millisele materjalile see mõeldud on. Kreemid, õlid ja spreid on sobivad siledale nahale (sh vegan nahk), spreid on sobivad (vegan) seemis- ja nubuknahale.

Enne hooldusvahendi pealekandmist, on väga oluline jalanõu eelnevalt puhastada. Alati proovi hooldusvahendit esmalt väikese pinna peal, et olla kindel selle sobivuses jalanõu materjaliga.

Jalanõu peab enne hooldusvahendi pealekandmist olema kuiv. Kuivata jalanõusid toatemperatuuril. Ära kasuta kuivatit, küttekollet, fööni ega radiaatorit. Samuti ära aseta jalanõusid otsese päikese kätte. Kuju säilitamiseks täida märg jalanõu kas paberi või spetsiaalse kingaliistuga. Kindlasti ära pane märga jalanõud jalga, kuna see võib jalanõu kuju jäädavalt muuta.

Kasutades jalanõusid vastavalt nende otstarbele, hooldades õigesti ja korrapäraselt ning viies õigeaegselt parandusse, pikeneb nende kandmisaeg.